Acasă Automobile Stiri auto diverse Surpriza incredibila la SIAMB 2012

Surpriza incredibila la SIAMB 2012

64

Spre diferenta de traditia de tip „parcare acoperita”, noua formula SIAMB 2012 incorporeaza si spirit. Interiorul a fost placut, detalii tehnice sau de design au reusit sa rapeasca atentia vizitatorilor, iar biletul de intrare a fost accesibil (15 lei). Am identificat cea mai mare dintre surprizele SIAMB 2012 in standul „Devil Motors”, reprezentantul MTM in Romania.

Devil Motors a prezentat un model unicat in lume (!) denumit Audi MTM R888 (foto sus). Acest bolid are motorul complet modificat in laboratoarele MTM si ajunge acum la o putere de 888 CP. Astfel, viteza maxima a masinii a fost limitata la 360 km/h, iar demarajul 0-100 km/h se face in 3 secunde. O legenda aparuta in mod miraculos la Bucuresti.

Cealalta bijuterie tunata MTM din standul Devil Motors a fost un Audi TT-RS Cabrio, care dupa modificarile aplicate se mandreste cu o putere maxima de 424 CP si o viteza maxima de 300 km/h. Pornind de pe loc, TT-RS-ul atinge viteza de 100 km/h in numai 4,2 secunde.

Tot la standul Devil Motors de la SIAMB au fost expuse produse din gama tuning MTM: sisteme de evacuare, de franare, de suspensie sau jante cu design special. Ofertele lansate in timpul salonului, discount de 15% pentru orice produs sau serviciu comandat, sunt mentinute pe o durata (inca) nedeterminata.

Articole similare

Hyundai inster 2025
Stiri auto diverse

Noul Hyundai Inster pornește de la 23.562 euro

Micul crossover electric Hyundai Inster va debuta la începutul lui 2025 pe...

Ferrari F80 2024
Modele noiStiri auto diverse

Ferrari F80 este cel mai puternic Ferrari din istorie dar nu are sistem PHEV

Ferrari F80, urmașul lui LaFerrari, este cel mai puternic Ferrari din toate...

uzina VW din Wolfsburg
Stiri auto diverse

Criză majoră în industria auto europeană datorită reglementărilor privind emisiile pentru 2026

Șefa Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, reusește să își distrugă propria...